KONST / Litografier / Blyerts 16152020
nr 1615 2020
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Blyerts, Signerad, daterad 1980, dimma över sjö, bildmått: 19x13 cm, yttermått inklusive ram: 41x33 cm
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 22 april 2024
kl 18:11:11
800 kr
22 apr